pátek 17. ledna 2014

Příslib nebe na zemi...

Jednou loni v létě jsem se modlil: "Pane, je super, že jako společenství tu jsme pro tolik pražských singles! Ale nebylo by fajn, kdyby se někteří z nich vzali? Nebylo by to povzbuzení pro většinu singles i pro těch pár manželů, co v Té Cestě máme?" No a teď jen koukám... letos se chystají čtyři, ale možná taky až sedm svateb. A to je půlka ledna! :)Určitě není nutné být ženatý nebo vdaná, aby člověk zakoušel Boží lásku a radoval se ze své spásy. Naopak, právě to je základ všeho, včetně zdravého manželství. (Romantika je nádherná, ale nikoho ještě nespasila.) Ale posuďte sami - nezní tohle ženské duši jako evangelium v praxi, jako realizovaná spása, jako příslib nebe na zemi?

Bereš si tuto ženu za manželku? Slibuješ, že ji budeš milovat a ctít, pečovat o ni a pomáhat jí, stát při ní a prokazovat jí veškerou něhu a věrnost podle Božího zákona v posvátném svazku manželství?


A touží mužské srdce slyšet a zažít něco úžasnějšího než toto?

Beru si tě za svého zákonného a právoplatného manžela. Vstupuji s tebou do posvátného svazku manželství a slibuji před Bohem a přítomnými svědky, že budu stát při tobě v dobrém i ve zlém, v bohatství i chudobě, v nemoci i ve zdraví, dokud nás smrt nerozdělí.
 


No nic, nechal jsem se trochu unést, ale snad to nebylo na škodu. Ať už máme manželství před sebou, za sebou, nebo jsme právě v něm, Bůh je nám v Kristu blíž než náš vlastní dech a my jsme zatím neokusili ani miliontinu jeho lásky k nám. Takže vzhůru, pojďme té lásky přijímat - a dávat - víc než kdykoli dřív!

Přeju vám skvělý víkend a na viděnou jako obvykle v neděli v Café Louvre od 17 hodin. Kázat bude Phil Davis, pastor dejvického mezinárodního sboru Faith Community.

Moc se těším!
Saša

Žádné komentáře: