pátek 21. června 2013

Communio

Tak jsme přežili dlouhou zimu, nejméně slunečné jaro za víc než 50 let, povodeň, a teď pro změnu saharská vedra. Člověk si nevybere. Vždy je, na co si stěžovat - a vždy je za co děkovat...

Já třeba jsem jsem v posledních týdnech moc vděčný za to, že se naše společenství pomalu, ale jistě stává - společenstvím! Více a více lidí vyjadřuje, že nám o něco společně jde, že chceme být společně kouskem Boží církve v Praze, přijímat a dávat Boží evangelium a jeho lásku k nám i ke všem lidem v tomhle zvláštním, krásném a zároveň tak rozbitém městě.

"Společenství" - to zvláštní slovo - také bude tématem kázání tuto neděli. Během června jsme tak trochu prolétli některé všeobecně sdílené základy křesťanství. Mluvili jsme o Apoštolském vyznání víry ("Překvapivá víra"), o evangeliu věčného života ("Proti smrti"), minulou neděli kázal bratr Mikuláš o Modlitbě Páně - a teď přijde na řadu Večeře Páně, latinsky zvaná communio, "společenství".
Vložený obrázek 1
Ježíš nás zve ke společnému stolu. A tak nám všem přeju, abychom měli super víkend a na jeho závěr měli možnost zakusit a potvrdit své společenství - každého z nás s Bohem a také spolu navzájem. Věřím, že toto setkání u Boží rodinné večeře spolu prožijeme symbolicky a vlastně i doslovně, jako obvykle v neděli v Café Louvre od 17 do 19 hodin.

Moc se těším!
Saša

Žádné komentáře: