pátek 2. listopadu 2012

"Milovati budeš..."


Tak tu máme první listopadový víkend a to mj. znamená, že za čtyři týdny začíná advent a s ním nový liturgický rok. Do té doby ale ještě chceme dokončit náš průřez evangeliem Marka a podívat se společně na pár klíčových momentů Ježíšova života a učení. Na tuto nadcházející neděli připadá text z Marka 12:28-34 o "přikázání lásky" - k Bohu, k sobě a k bližnímu.

 
Musím se přiznat, že mám před tím tématem dost ostych. Jednak se u nás o lásce moc nemluví. Jednak jsme o ní už dost mluvili během série kázání o manželství. A jednak taky nesnáším náboženský kýč

Jak je vůbec možné lásku přikazovat? Není ten Bůh nějaký divný? Anebo jsme divní my? Co to ta láska vlastně je? Vědí to teologové, básníci, psychiatři, nebo biologové?

Pokud jde o mě, určitě nemám připraveno nějakých "pět snadných a rychlých kroků k životu v lásce". Taky se necítím být v tomto oboru nějakým expertem. Naopak, právě v tomhle často žalostně selhávám. 

Ale věřím celým srdcem, že možná právě v tomhle kratičkém Ježíšově výroku je ukryto veliké tajemství, jak žít. A chtěl bych to tajemství - i spolu s vámi - více objevit...

A tak se těším na naše setkání v neděli v Café Louvre, jako obvykle od 17 hodin. Hudbou nám tentokrát poslouží osvědčený boys-band New Collection (možná i s novým přírůstkem).

Tak pěkný víkend a lásce zdar!
Saša

Žádné komentáře: